skip to Main Content

İksir Resort

İKSİR’DEN ÇİFTLERE
Masalsı bir Kır Düğünü

Doğanın tüm canlılığı, rengarenk çiçekleri ve kuş sesleri eşliğinde, beyaz atlı prensinizin evlilik teklifi etmesinin ardından, masalsı bir kır düğünü hayalini kuruyorsanız, İksir Resort Town tam size göre…

Beyaz atlı prensinizle, kır düğününde evlenin

Saklı bir cennet olan Daday’ın cömert doğası içerisinde gerçek bir kır etkinliği organize etmek için her türlü çözümü bünyesinde barındıran İksir Resort Town, sizlere masal dünyasının kapılarını aralıyor. Siz de, havaların ısınması ile birlikte artacak olan etkinlik planları için farklı bir doku arayanlardansanız, unutulmayacak anılarınızın arasına, fotoğraflarda olduğu kadar aklınızda da yer edecek bir organizasyon düşlüyorsanız, hayalinizi gerçekleştirmek için sizi tesisimize bekliyoruz. Burada her şey siz ve sevdiğinizin arzularına göre şekilleniyor.

İksir Resort Mekanımız

Yeşilin her tonu, tarihi bir konak, gelin hamamı, tarzınıza uygun süslemeler  özenle hazırlanan doğal menüleri ile düğün ve davetlerinizde, misafirlerinize etkisi uzun zaman sürecek bir deneyim yaşatabilirsiniz. Mükemmel tasarlanmış organizasyonların ve mutluluğun sırrını İksir’de keşfedin.

DOĞA TUTKUNLARININ GİZLİ ADRESİ

Dört Mevsim Daday
Daday geçmişteki adıyla ‘Dadybra’, verimli topraklar anlamına gelir. Bölge cömertçe sunduğu zengin bitki örtüsü ve gür ormanlarıyla adının anlamına yakışır bir özellik taşır. Daday Vadisi Kastamonu’ya bağlı, çam ormanlarıyla kaplı oksijen deposu Ballıdağ’ın eteğinde bir cennet parçasıdır. M.Ö. 5,000 yılından itibaren yerleşim alanı olan bölge, sırtını kuzeyde Ballıdağ’a (yüksekliği 1570 m, zirve yüksekliği 1800 m), güneyde ise Sarı Çam Dağları’na yaslar.

Türkiye’nin sayılı oksijen çadırlarından olan Ballıdağ, 1954 yılında İsviçre’den gelen uzmanlar tarafından yüksek oksijen değeri nedeniyle seçilmiş ve bir dönemin göğüs hastalıkları hastanesine ev sahipliği yapmıştır.

Daday’da İlk Bahar
Su kaynağını, ormandan gelen kaynak sularının birleştiği Akpınar Köyü düzlüğünden alan Daday Çayı ise, ince kıvrımlarla vadinin içinden geçerek Gökırmak’ın kollarından birisini oluşturur. Yüzyıllar önce büyük bir gölün mavi sularıyla kaplı olduğu bilinen bu geniş ve yeşil topraklar, hangi köşesinden bakarsanız bakın her mevsim bir başka güzelliktedir.

İksir Resort Town Daday Tesisleri

Adres: Daday Kelebek Mah. 37860 Daday – Kastamonu
Tel: 0366 616 10 16 (Pbx)
Faks: 0366 616 10 46

İksir Resort Town İstanbul Ofis

Adres: İstasyon Cad. Canik Apt. No:9/1 Yeşilköy Cad. Bakırköy İstanbul
Tel: 0212 662 58 15

Back To Top