skip to Main Content

Cinbal

CİNBAL Ne Demek ?

Bu İsim Nereden Gelmektedir? Cinbal Kebap Salonu ’nun kurucusu Muammer VESEKCİ’ dir. Muammer VESEKCİ 1970 yıllarında Fethiye’ de o zamanların meşhur gazozu olan Cincibir Sunay Koktey gazozların bayiliğini yapmıştır. FethiyCinbal Kebap Salonue’ de 3 yıl bu gazozların bayiliğini yaptıktan sonra bırakmıştır. Gazoz bayiliğini bırakıp kendine yeni bir araç alarak balcılık yapmaya başlamıştır. Sürekli arabaya bal yükleyerek Fethiye dışına bal satmaya gitmiştir. Yine bir gün araba dolusu bal ile Ankara-Polatlı’ ya bal satmaya gitmiştir. Orada işlerin iyi gitmesinden dolayı bir araba balı bir günde satmıştır. Oradaki arkadaşları bu durum karşısında hayretler içerisinde kalmışlardır ve günün yorgunluğunu atmak üzere akşam yemeğine gitmişlerdir. Orada yemek yerken kendilerini koyu bir sohbetin içinde bulurlar ve Muammer VESEKCİ’ nin arkadaşlarından biri baba Muammer’ e bir soru yönelterek “Arkadaş sen nesin böyle ya Cin misin Bal mısın?” diyerek bir soru sorar. Baba Muammer çok sıcak kanlı biri olduğu için arkadaşlarının bu sorusu onun çok hoşuna gider ve o da esprili bir şekilde cevap vererek “ Ben hem Cinim hem Balım CİNBAL’ım” diyerek “CİNBAL” ismini o günden bu güne kadar kendisi taşımıştır. 1975 yılından beri dünyaca tanınan bir marka olmuştur.

Cinbal Kebap Salonu

1981 yılında kebapçılığa başlayıp 1989 yılından beri Kaya Köyü’nde hizmet sunmaktadır.

Cinbal kebap salonu et mangal ve kuzu tandır kebap üzerine hizmet veren bir tesis olup, buradaki lezzetinin hiç bir yerde bulunamayacağı kesindir.

CİNBAL Kebap Salonu, Fethiye’nin muhteşem bir cenneti olan Kaya Köy’ de kurulmuştur. Fethiye’ ye 13 KM uzakta olup, Ölüdeniz’ e 3 KM uzaklıkta bulunmaktadır.

CiNBAL Kebap Salonu kısın 240 m2 kapalı alanda 150 kişiye, yazın ise 13 adet köşk (şark köşesi) ve masalarıyla 300 kişiye hizmet verebilmektedir. Ayrıca çocuklarınız için ayrılan çocuk parkı ve araçlarınız için sorun olmayan otopark mevcuttur.

CİNBAL’ da kışın soğuk havada şöminede yanan odunlarla ısınıp, yazın ise ağaçların altında kuzu tandır kebap ve “Kendin Pişir Kendin Ye” keyfini günün her saatinde tadabileceğiniz, otantik, natürel bir ortam bulacaksınız.
Organizasyon ve Rezervasyon için Turgay VESEKCİ

Tel :0090 252 618 00 66

Fax :0090 252 618 04 45

E-Mail : info@cinbal.com

Web : http://www.cinbal.com

Kaya Köy / Fethiye / Muğla / Türkiye

 

Back To Top