skip to Main Content

Relax Spa

Relax Spa Marmaris

Tanıdığınız, güvendiğiniz işletmesiyle Netsel Marina ve Mares Hotel şubeleriyle sizlerle!

Huzurun doğal kaynağı Relax Spa’da… Sizin için uygun olan masaj terapisini birlikte belirlemek için eğitimli terapistlerimiz sizleri bekliyor.

Relax Spa’da huzuru yakalamanın bir çok yolu var… Gelin, size en uygun olanını beraber seçelim.

Kendim için bir şeyler yapayım diyenler için önerimiz Aromaterapi Masajı! Relax Spa’da masaj keyfini yaşayanların özellikle tercih ettiği bu terapinin özelliklerine kısaca değinelim;

Aroma-Terapi, bitkisel aromalı yağların tedavi amacı için kullanılmasıdır. Aromaterapi çok eskiye dayanan bir tedavi yöntemidir. Bitkisel öz yağlar çok yoğun, aromatik kokulu, aktif ve kimyasal yapısı çok zengin uçucu sıvılardır. Bitkisel yağlar elde edildikleri bitki gruplarına bağlı olarak antiseptik antiviral etkilere sahiptir. Yatıştırıcı veya uyarıcı, ağrı giderici veya kas gevşetici, zehir atıcı, nefes açıcı, sinir sistemini dengeleyici, depresyon ve uykusuzluk giderici, hafızayı güçlendirici, hücre yenileyici gibi etkileri bulunur. Ayrıca spesifik rahatsızlık ve dengesizlikleri gidermede tedavi edici ve tamamlayıcı etkiler yaratır.

Bitkisel yağlar ilaç gibi spesifik bir organ veya sistemi etkilemez,bitkisel yağlar sorunlu bölgelere ulaşarak bir bütün olarak etki yaparlar. Yağ özleri bitkilerin hormonu sayılır ve bizim vücudumuzdaki hormonlara eş değerde bir görev üstlenir. Uçucu yağ özleri, elde edildikleri bitkilerin yapısına göre insan vücudunda iyileştirici etki yaratır. Aromaterapi tıbbi bir tedavi değildir ve hastalıkların tedavisi için kullanılmaz. Aromaterapi destekleyici etki yapar ve vücudun dengesine kavuşması için çalışır. Örneğin aromaterapi ile bir karaciğer hastalığını tedavi edemezsiniz,ancak aromatik terapi vücudun bütününe yöneleceğinden belli yağları kullanarak tüm vücut için olduğu gibi karaciğer içinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Verdiği sonuçlar lokal olmaktan çok bütüne yöneliktir. Tıbbi müdahaleyi gerektirmeyen bir dizi problemleri gidermek veya tamamlayıcı etki yaratmak için çok yönlü iyileştirici etkileri vardır.

İnsanın ruhsal durumunu belirleyen beyindeki merkezler, koku merkezlerinin hemen yanında ve onunla bağlantıdadır. Bu da güzel kokuların nasıl olup ta bizi bu kadar etkilediğinin en önemli göstergelerinden biridir.

Aromaterapi masajı hayatınıza olumlu etkiler getirir. Hemen Relax Spa’yı arayın, haftasonunun keyfini Aromaterapi masajıyla çıkartın!

Bilgi Almak için Arayın

Netsel Marina & Mares Hotel
Marmaris
Ara (0252) 412 00 04

 

Back To Top