skip to Main Content

Kına Gecesi Organizasyonları

Klasik Kına Gecesi Organizasyonu

Bilindiği üzere en eski Türk geleneğidir.

Gelin Evinde Kızlar Partisi

Klasik tarzı tercih etmek istemeyen adaylar

Roman Konseptli Kına Gecesi

Romanlar oldukça renkli ve eğlenceli..

KINA ORGANİZASYON

Sizi memnun etme garantili kına organizasyonları düzenleyen ekibimiz aynı zamanda, düğün salonu ve kına salonlarının yanında özel olarak teknelere ve yatlara farklı mekanlara kına gecesi organizasyonları düzenliyor. Daha farklı kına organizasyonu isteyen müşterileri için farklı çözümler sunan ekibimiz, Türkiye’de 81 ilimize hizmet veriyor.

Kına gecesi nedir neden çok önemlidir.

O gecedir hali pür meyal, saf duyguların coştuğu, ak ellere kızıllar düştüğü, hüznün damlalarla yoğruşup yanaklardan süzüldüğü; bir gecedir o gece:
Kına gecesi tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de, derin ve duygu dolu, çok özel; anlamlarla yüklüdür.
Yeni bir yuvanın kuruluşuna doğru atılan ilk adım olduğu kadar, o güne değin baba evinde birikmiş olan, binlerce anının artık son bulacağının, anlaşıldığı artık ev ile tek bağının aile bağı olacağının son anı ve son günüdür.
Adeta kızlık hayatının son noktasının düğümlendiği kızlık anlamında geçmişe dair her şeyin artık sadece birer annıdan ibaret olacağının idrak edildiği o son gecedir kına gecesi.
Yani kızın baba evinde, geçirdiği son gecedir o gece.
O nedenlede sevinç, “çünkü yeni bir gelecek inşa ediliyor” hüzün “çünkü baba evinden ayrılınıyor.” Artık ata evine dair Hasret ve özlemin tatlanacağı yeni bir hayata başlanılıyor… Bu yeni hayatta artık ziyaret ve misafirlik olarak adlandırılacak kavuşmalar dışında bir biliktelik olmayacak ve sadece ziyaretlerle sınırlı olacak aile ilişkilerininde başlangıcı olacak bir gece olacak bu gece.
O nedenle hem hüzün hem de sevinç. Hem göz yaşı ağıt hemde mutluluk o gecenin asil ve kutlu duygularıdır.
Geçmişi ve geleceği tek gecede toplayan halikulade değer yüklü tat yüklü huzur yüklü mutluluk yüklü ve hüzün yüklü bir gece. İşte bu geceye atalarımız yüzlerce yıldır kına gecesi demişleridir.
Tüm çiftlerin kına gecesinin, tüm tatların yaşandığı ve hakkıyla yaşanılan bir kına gecesiyle geçirmelerini ve mutlu bir hayata kusursuz bir gece ile adım atarak başlamalarını dileriz.

Klasik Kına Gecesi

Bilindiği üzere en eski Türk geleneğidir. Evlenecek Gelin adayının anne evinden uçup gitmesini temsil eder. Gelin adayının evinde gelinin en yakınları önce ailesi ve en yakın arkadaşları toplanırlar. Önce geleneksel ve yöresel kına yakma merasimi gerçekleştirilir. Sonra ışıklar söner, otantik ortamda mumlar yanar ve hüzünlü geleneksel şarkılarla gelin ağlatmaya çalışılır. Düğün öncesi Gelin ağladıktan sonra neşeli şarkılar eşliğinde göbek atılarak eğlence başlar.

Gelin Evinde Kızlar Partisi

Bilindik Klasik diye tabir edilen tarzı tercih etmek istemeyen adaylar, evde çeşitli ikramlar hazırlar. en yakın akraba ve arkadaşları çağırlır. Düğün öncesi stres atmak adına eğlence olarak yapılır. Neşeli müzikler çalınır sohbetler edilir. Bu şekilde yapılan kına gecesi klasik kına gecesine göre daha modern olarak adlandırılır.

Hamamda Organizasyon ve Kutlama

Bu kutlamalar uzun zamandır.. bazı gelin adayları kına gecesini hamamda gündüz kutlamaktadırlar. Bu tarz kına kutlamalarında çeşitli meyveler, serinletici ikramlar hazırlanır. Farklı enstrümanlar eşliğinde şarkılar söylenir, hamamda bol bol dans edilir. Böylece hem kutlamaya katılanlar çok eğlenirler hem de gelin adayı stresten düğün öncesi uzaklaşmış ve rahatlamış olur.

Teknede Kına Partisi

Yaz aylarında tercih en çok tercih edilmektedir. Şu an günümüzde oldukça popülerdir. Teknede en yakın arkadaşlar ile güzel ve keyifli bir gezintiye çıkılır ve de müzikle, dansla eğlenceli olabilir.

Roman Konseptli Kına Gecesi

Romanlar oldukça renkli ve eğlenceli bir halkdır, bir çok organizasyon gecelerine de konu olmuşlardır. Roman konseptinde organizasyonlarda canlı, aşırı parlak ve göz alıcı renkler tercih edilir. Dekorasyon ise mutlaka tüller, taşlı ve tabii ki çiçek ve çiçekler vazgeçilmezdir. Roman dansçıları tutulabilir ya da organizasyondan önce roman dansları öğrenilerek gayet renkli ve eğlenceli bir koreografi gecesi hazırlanabilir.

Spa Temalı Organizasyon Gecesi

Bu seçenek çok az kişiyle kutlanmaktadır. Sadece gevşemek, rahatlamak ve en yakınları ile sohbet etmek isteyenlerin tercih ettiği bir kına gecesidir.

Back To Top